SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Soppslev 6013646
nr 601 3646
Soppslev
I. Edlund, silver, tidigt 1800-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
950 kr
måndag 28 september 2009
kl 18:35:42
700 kr
800 kr
900 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver